SA:MP

Users who viewed this discussion (Total:0)

Merita?

• Da

Votes: 5 50.0%
  • Nu

Votes: 2 20.0%
  • GTA 5

Votes: 3 30.0%

• Total voters
    10
Status
Not open for further replies.

MesSy

Veteran
Veteran

Reaction score
5
Hai noroc. Dupa cum vedeti si in titlu, e vorba de samp. Inainte sa faca Magic forumul, vorbisem ceva cu el insa nu mai e posibila acea varianta. Mai pe scurt, trebuia sa facem rost de un GM destul de bine structurat si care ar fi atras jucatori. Varianta asta a picat.
La ora actuala am un GM destul de ok, insa necesita hard edit.

Intrebarile sunt urmatoarele: are rost sa imi bat capul? Credeti ca va fi ceva de capul serverului sau nu?
Tin sa mentionez faptul ca o sa dureze ceva ( nu vreau sa deschidem server pana nu sunt TOATE lucrurile puse la punct ) si o sa am nevoie de ajutor pentru un panel.
Posibil o sa spuneti unii dintre voi de GTA 5 MP. Personal, nu-mi place si nici nu stiu sa ma bag ca sa deschidem server.

Astept raspuns de la voi. Ar mege si un poll daca poate sa puna cineva, cred ca eu nu pot pune.

sherifu

Membru

Reaction score
6
e mult de lucrat la un server de samp si cred ca e pierdere de timp, nici comunitatile care au doar servere de samp nu mai sunt asa populate si au inchis multe servere. Daca ar fi de GTA5 ar fi mai usor de populat, fiind mai putine sloturi pe server si mai de actualitate, iar fun poti avea si in 15 oameni, nu ca pe samp.

DaE || IceMAN`

Super Moderator
Staff member
Super Moderator

Reaction score
26
sunt pro unui sv de samp dar sa tina.
propun sa se stranga public la masa dupa care vii cu scaunele.

R3d0x

Super Moderator
Staff member
Super Moderator

Reaction score
35
Hai noroc. Dupa cum vedeti si in titlu, e vorba de samp. Inainte sa faca Magic forumul, vorbisem ceva cu el insa nu mai e posibila acea varianta. Mai pe scurt, trebuia sa facem rost de un GM destul de bine structurat si care ar fi atras jucatori. Varianta asta a picat.
La ora actuala am un GM destul de ok, insa necesita hard edit.

Intrebarile sunt urmatoarele: are rost sa imi bat capul? Credeti ca va fi ceva de capul serverului sau nu?
Tin sa mentionez faptul ca o sa dureze ceva ( nu vreau sa deschidem server pana nu sunt TOATE lucrurile puse la punct ) si o sa am nevoie de ajutor pentru un panel.
Posibil o sa spuneti unii dintre voi de GTA 5 MP. Personal, nu-mi place si nici nu stiu sa ma bag ca sa deschidem server.

Astept raspuns de la voi. Ar mege si un poll daca poate sa puna cineva, cred ca eu nu pot pune.
Ti-am facut eu poll in care am adaugat si varianta de GTA 5. Nuj, ideea mea e ca nu mai are rost complicatu cu vechituri. Gen cs 1.6 cand CSGO e free si mai de actualitate. Acuma nu stiu ce sa zic si de samp, gta 5 multi il au, iar daca nu e 50 lei. Tinand cont ca nu mai avem 12-18 ani, 50 de lei nu e mult pt cine vrea sa joace.
Da nu zic, m-am jucat si eu mult cs 1.6 si samp, inclusiv samp si aici. Mi-a parut rau cand s-a dus mnx, dar aia e. CS 1.6 si samp (zic si eu) tin acum pe timp de pandemie, de nostalgie si lumea s-a saturat de jocurile ce le tot joaca, gen eu.
Strict parerea mea.

MesSy

Veteran
Veteran

Reaction score
5
Mai astept pareri. Tin sa mentionez ca desi inteleg de ce s-ar alege GTA 5, daca ar fi sa se deschida un server de FiveM trebuie sa vina altcineva cu ideea asta ^ ^ xD

NukedLSD

Super Moderator
Staff member
Super Moderator

Reaction score
13
Părerea mea: daca vrei sa deschizi SA:MP, nu incerca RP. Sunt destule servere in Romania la ora actuală și destul de populate. Cred că e destul de greu sa atragem playerii având în vedere că aceștia au alternative cu istoric....mai bun.

Cred că un mod mai puțin complex s-ar putea să prindă mai bine, gen Cops & Robbers, unde efectiv intrii pe server, îți alegi una din cele 2 facțiuni și începi sa faci războaie.

Doge

Veteran
Veteran

Reaction score
10
Eu zic ca ar merge si un RP, dar cu multe inovatii, chestii noi, idei noi. Pe serverele populate multi jucatori se joaca doar pentru ca au prieteni acolo. Daca ar exista un server mult mai complex, eu zic ca ar juca.

Sebi

Veteran
Veteran

Reaction score
9
Eu joc in momentul de fata SA:MP pe o alta comunitate care se bazeaza doar pe samp, personal, nu cred ca ai avea cum sa populezi un server de samp, sunt atatea servere mari care se joaca toata lumea pe ele. Majoratitatea playerilor care se joaca samp prefera sa se joace pe servere mari care tin si care au multi playeri. Nu zic ca serverul tau nu ar tine, dar totusi nu au atatia playeri cat sunt pe alte servere, eu unul nu sunt atras de un server care abia e deschis si nu face parte din comunitatiile mari de samp. Am vechime destul de mare pe o comunitate anume, asa sunt si majoritatea playerilor dupa celelalte comunitati, nu o sa lase un server mare, unde au prieteni, avere, vechime, functii cum e in cazul meu, pentru un server abia deschis care nici nu o sa se stie daca o sa aibe 20 de playeri+ . Parerea mea.

Z0mbalaU

Veteran
Veteran

Reaction score
22
Eu am cumparat GTA 5 acum 4 luni (ma mai jucasem doar cracked pana atunci, offline) si iti zic ca nu m-as mai intoarce la SAMP nici daca ai veni cu o mega inovatie, nici daca server-ul ar fi full mereu.

MesSy

Veteran
Veteran

Reaction score
5
I got my answers.
N-o sa ma axez pe ideea asta. @Sebi a punctat destul de bine. Eu o sa lucrez in continuare din plictiseala la GM dar n-o sa fiu 100% focused pe asta. Daca o sa vrea cineva sa vina cu server sau ceva de sa:mp pot sa-l ajut. Pwp pentru pareri.
Puteti da T/C cand e.

R3d0x

Super Moderator
Staff member
Super Moderator

Reaction score
35
I got my answers.
N-o sa ma axez pe ideea asta. @Sebi a punctat destul de bine. Eu o sa lucrez in continuare din plictiseala la GM dar n-o sa fiu 100% focused pe asta. Daca o sa vrea cineva sa vina cu server sau ceva de sa:mp pot sa-l ajut. Pwp pentru pareri.
Puteti da T/C cand e.
Ok.

Status
Not open for further replies.
Top Bottom