[STAFF] Lista noutati comunitate

Users who viewed this discussion (Total:17)

Status
Not open for further replies.

Magic

Alin
Staff member
Administrator

Threads
11
Reaction score
45
Occupation
Greu de spus
Discord
Magic#3585
Aici voi posta eu si staff-ul cu un reply pentru update-urile care au fost aduse noi comunitatii, in special pentru forum.
Constant se fac update-uri si optimizari, dar le voi nota aici doar pe cele ce aduc un beneficiu pentru care este necesar sa fiti informati.

- Am modificat dimensiunile avatarelor pe forum, acum se pastreaza un anumit format original.

- Am modificat timpul de postat mesaj/topic nou la 15 secunde de la 30 pentru mesaj si 180 pentru topic. Un pic irelevant dar am modificat la cererea unui membru de pe comunitate.

- Am modificat marind valoarea caracterelor folosite/link-uri si imagini folosite in semnatura fata de default.
Nota: Fata de standard cum are platforma am mai marit valorile si la membri, vor fi marite si mai mult ca un mini avantaj pentru anumite grupuri de useri cum ar fi VIP.
Post automatically merged:

Test auto merge post :D

- Adaugat auto merge posts. Daca faceti dublu post in decurs de 12 ore va imbina automat noua postare cu ultima in caz ca tot voi ati avut ultimul post.

+ Optimizat LSWS (Litespeed web server), iar in urma acestei actiuni forumul se misca lacrima, la secunda.

Magic

Alin
Staff member
Administrator

Threads
11
Reaction score
45
Occupation
Greu de spus
Discord
Magic#3585
Am adaugat posibilitatea de html in user title, setat doar de catre Admin si am marit limita de caractere in user title de la 50 default la 250.

Magic

Alin
Staff member
Administrator

Threads
11
Reaction score
45
Occupation
Greu de spus
Discord
Magic#3585
Am adaugat "Hot discussed thread" , mai exact orice topic ce trece de 100 reply-uri apare ca HOT avand un icon, o imagine cu un foc miscator.
hot.PNG

Am integrat GIPHY in forum ceea ce ne ofera posibilitatea postarii gif-urilor.

giphy.PNG

Am modificat setarile la functia de attach files, thumbnail (miniatura) pana la 420 pixels iar full image fara limite de pixeli. Am urcat limita de dimensiune la maxim pana la 2048KB (2MB).
Spor la folosit functia de attach :) vom stoca pe serverul nostru toate fisierele si pozele fara a mai fi nevoie de un site de host image spre exemplu, in limita a 2 MB.
Allowed attachment file extensions: zip txt pdf png jpg jpeg jpe gif

Status
Not open for further replies.
Top Bottom