Valorant

Users who viewed this discussion (Total:0)

Choco-Latte

Veteran
Veteran

Reaction score
27
Da,dupa cum spune si titlul,Valorant.
Mai joaca cineva? Eu am primit acces acum o saptamana,add ProgressInteI#EUNE .
Pentru cei ce nu stiu ce e Valorant,e al patrulea joc de la Riot Games (Da,sunt 4: LoL, TFT, LoR) shooter,care cica o sa omoare CS:GO-ul (Fapt negat doar de "youtuberii de csgo" pentru ca aia nu vor sa accepte ca o mare parte din cei de pe CS:GO vor trece la Valorant,macar pentru a-l incerca cateva zile,unii vor ramane altii nu) doar ca are abilitati (Nu,nu e combinatie intre Overwatch si CS:GO deoarece abilitatile in Overwatch au un impact mult mai mare decat in Valorant) care te ajuta (utility,vision,damage).Momentan jocul il obtii doar daca te uiti 2 ore pe Twitch la un stream de Valorant care are drop-urile activate,dar pentru a primi jocul trebuie sa ai contul de Twitch legat cu cel de la Riot (pentru a-ti crea un cont Riot https://beta.playvalorant.com/en-gb/ )

R3d0x

Super Moderator
Super Moderator

Reaction score
25
Pentru cei ce nu stiu ce e Valorant,e al patrulea joc de la Riot Games (Da,sunt 4: LoL, TFT, LoR) shooter,care cica o sa omoare CS:GO-ul (Fapt negat doar de "youtuberii de csgo" pentru ca aia nu vor sa accepte ca o mare parte din cei de pe CS:GO vor trece la Valorant,macar pentru a-l incerca cateva zile,unii vor ramane altii nu) doar ca are abilitati (Nu,nu e combinatie intre Overwatch si CS:GO deoarece abilitatile in Overwatch au un impact mult mai mare decat in Valorant) care te ajuta (utility,vision,damage).Momentan jocul il obtii doar daca te uiti 2 ore pe Twitch la un stream de Valorant care are drop-urile activate,dar pentru a primi jocul trebuie sa ai contul de Twitch legat cu cel de la Riot (pentru a-ti crea un cont Riot https://beta.playvalorant.com/en-gb/ )
M-am jucat cateva meciuri, desi asteptam cu nerabdare sa imi cada dropu vietii. Am jucat vreo 3-4 meciuri, nu m-a captivat absolut deloc. Nu mi se pare wow. Nu stiu de ce ar trece de la CSGO la chestia asta. Poate ca va evolua, dar la cum a evoluat LoL-u, directia nu e buna.

Random.

Veteran
Veteran

Reaction score
34
add kaluk1006,cred ca tot pe eune sunt si eu
Ce-i drept e mai fun ca csgo,nu te scoate asa de rau din pepeni. (eu cel putin cand ma joc csgo o iau prea in serios,iar amicii mei sunt mai grav ca mine),dar te voi contrazice in privinta popularitatii fata de csgo.
Nu vad acest joc sa detroneze csgo-ul,pentru ca e "o replica",pentru ca este animat si pentru ca nu poti folosi multe tactici pe acest joc.CSGO te face mai competitiv si te pune in situatia de a trebui sa gandesti jocul si miscarile pe care urmeaza sa le faci,sa cauti spot-uri pentru a folosi utilitatile pentru a surprinde adversarul.
Abilitatile sunt foarte op dupa parerea mea,eu joc Sage in mare parte,si chiar m-a surprins ideea de a da revive la ultra/ulta cum naiba ii zice.Dar jocul mi se pare fun,chiar m-am saturat de cs si jocul asta chiar mi-a prins bine si cu siguranta ca o sa-l joc mai des.
Dar sincer nu cred ca o sa ajunga la nivelul cs-ului d.p.d.v al popularitatii pe termen lung

Choco-Latte

Veteran
Veteran

Reaction score
27
Noua opinie
Muie Riot.
Da,muie Riot pentru ca da.
Valorant nu se compara cu cs.Anticheat ring 1 si tot prind codati,nu sunt paranoic deloc,dar cand nu faci pasi si stai doar pe shift si iti iei 1tap ca attacker e grava treaba.M-am reapucat de cs doar ca sa observ ca 2/3 meciuri sunt muult mai echilibrate decat in Valorant.
Closed beta sau release,CS:GO in silver e mult mai palpitant decat Valorant in iron 1 (castigate 4/5 btw).
Opinia mea dupa 50+ meciuri din Valorant:
-Mult mai multa tactica,dai rush-> mori instant
-Recoil la arme bunicel,prefer vandal fata de phantom pentru ca mi se pare best buy
-Operator nu e AWP,e copilul retardat al AWP-ului care are parkinson
-Marshall e mai bun decat operator dupa parerea mea
-Raze e un best pick daca joci 4fun pentru ca are damage pe fiecare abilitate
-Phoenix=campioni de noobi (nu ma intelegeti gresit,Phoenix e foarte bun,doar ca toti joaca phoenix si ies pe ultimul loc )
-Rito mai are de lucrat muuuuult cu Valorant sa-l faca palpitant.Ziceam in postul trecut ca Valorant o sa omoare CS:GO,ei bine nu e asa,CS:GO o sa fie muuult mai populat daca cei ce se jucau CS:GO si au intrat pe valorant vor incerca din nou cs.De ce? Pentru ca CS-ul are ceva ce Valorant nu o sa aiba niciodata,recoil-uri muuult mai bine definite,mape pe care toata lumea le stie si mai ales, modelele care nu sunt colorate asa de mult.

Dupa ce mi-am bagat tot in Valorant,sunt de parere ca Riot ar trebui sa ramana pe universul din lol,TFT m-a prins,LoR m-a prins chiar daca nu am jucat mult HS,dar Valorant e un esec.A fost doar hype-ul de Closed Beta dar mi s-a luat.Prea multa grafica de fortnite,prea putin csgo si mai ales prea putin teamplay,cum e la lol,ai echipa=win.Nu ai=Lose.

Top Bottom