World of Warcraft Classic - Blizzard

Users who viewed this discussion (Total:12)

NukedLSD

Super Moderator
Staff member
Super Moderator

Reaction score
13
Mno, eu m-am jucat ceva vreme la băieții de la Blizzard. Cred că sunt pe realmul Razorgore. Daca aveți chef de ceva dungeoane dati un semn.
Am un 'popa' de 25 și un hunter de 40.
Prietenii m-au lasăt și mi-e lene sa ajung la 60.

Daaar, puteți vorbi toate lemnele legate de wow. Daca e nevoie facem secțiune.

sherifu

Membru

Reaction score
6
haideti sa ni-l luam vreo 4-5 oameni, poate facem si o guilda, pentru cei care n-au mai jucat, dar va plac mmo-urile, e jocul perfect, iar pentru cei care au jucat.. stiti deja, probabil ajungem dependenti din nou! e singurul joc la care am citit manualul de instructiuni desi stiam cam tot :) :

20200420_050316.jpg

Last edited:

NukedLSD

Super Moderator
Staff member
Super Moderator

Reaction score
13
E cel mai tare MMORPG.
Cand s-a relansat am asteptat vreo 3-4 ore sa pot intra pe server si i-am dat talpa cat am avut prieteni cu care sa joc.
Nu cred ca e nevoie sa ne facem Guild...poate sa intram toti in una de leveling si dupa in alta de raid.
Pana la urma e ~60 de lei pe luna...parerea mea e ca nu merita. Mi se pare fake marketing cu tot ceea ce se intampla pe classic si numarul de playeri delcarati de Blizzard si comunitati partenere. Eu cred ca e mult mai mic.

Am si eu cutiile de la Classic, TBC si Wrath...nostalgie :)

sherifu

Membru

Reaction score
6
decat sa bage baietii bani in skin-uri pe cs:go/fortnite/lol sau sa isi cumpere 2 shaorme de la dristor, mai bine baga 60 de lei in wow ca sa vada cum e, apoi oricum nu il mai lasi si ajungi sa platesti lunar :))

NukedLSD

Super Moderator
Staff member
Super Moderator

Reaction score
13
Ai dreptate.
Eu m-am jucat retail începând cu WOTLK și cel mai mult am rupt Cata...la MOP deja mi-a pierit cheful că o dădeau in sisteme de daily bullshit excesiv.
Comparativ cu Metin2 care era la moda pe vremea aia și Guild Wars 2, WoW era 10 clase peste.

E un joc genial, și drumul până la max level e o poveste minunata. După ce scapi de Barens ai "autostrada" până la 50. Pe cele 2 caractere pe care le am acum pe classic tot timpul am simțit că fac level mai repede decât trebuie. Tot timpul ai cate ceva de făcut: ceva profesii, un dungeon, de ajutat un membru din Guild sa omoare o elită...

M-am jucat pe private de Classic blizzlike si parca atmosfera era mai vesela pe acolo. Poate pur și simplu am ales un realm gresit.

R3d0x

Super Moderator
Staff member
Super Moderator

Reaction score
35
M-am jucat din LichKing pana la apusu cataclysmului. Despre oficial vorbiti sau privat?

xxL

One Life & One Love
Staff member
Administrator
Veteran

Reaction score
58
Si eu m-am jucat LichKing si ceva timp din Cataclusm , ce mai e pe acolo ?

NukedLSD

Super Moderator
Staff member
Super Moderator

Reaction score
13
M-am jucat din LichKing pana la apusu cataclysmului. Despre oficial vorbiti sau privat?
Despre official, rerelease-ul Classic/Vanilla din August anul trecut.

Si eu m-am jucat LichKing si ceva timp din Cataclusm , ce mai e pe acolo ?
Mare tiganie, daca intru acum pe retail nu inteleg nimic din endgame content.

Alex.

MANIACX FOREVER!!
Manager Server
Veteran

Reaction score
31
Si eu joc, dar nu joc pe retail sau classic, joc pe Wrath of the Lich King pe Warmane. :D De 8 ani nu am schimbat niciun realm sau ceva.

NukedLSD

Super Moderator
Staff member
Super Moderator

Reaction score
13
Si eu am inceput pe realmul seasonal de pe Warmane - cel deschis acum cateva zile.
Am avut mai multe caractere dar m-am imbatat si le-am mutat pe MOP acum cativa ani.

Alex.

MANIACX FOREVER!!
Manager Server
Veteran

Reaction score
31
Si eu am inceput pe realmul seasonal de pe Warmane - cel deschis acum cateva zile.
Am avut mai multe caractere dar m-am imbatat si le-am mutat pe MOP acum cativa ani.
Frostmourne e de cacao, nu imi place, mai smecher este Lordaeron.. ;)

sherifu

Membru

Reaction score
6
2 months later... am un rogue de 60 pe realm-ul Bloodfang, deja cu 3 clear-uri de MC/BWL, daca vrea cineva sa joace sau sa il ajut cu gold pentru skill-uri, va astept

NukedLSD

Super Moderator
Staff member
Super Moderator

Reaction score
13
Lol, dar i-ai dat talpa....poate mă bag și eu. Nu cred că merită să fac transfer de realm pentru un amarat de hunter deci probabil o sa o iau de la 0.

Asta după ce termin cu examenele...mai am 2.

sherifu

Membru

Reaction score
6
verifica daca joci pe un realm Locked, daca ai noroc si esti pe unul de genul, s-ar putea sa ai free transfer catre servere mai putin populate

te astept :)

Alex.

MANIACX FOREVER!!
Manager Server
Veteran

Reaction score
31
Niciodată nu am jucat pe TBC, nu mi-a plăcut niciodată, ajung la lvl 60 și ma plictisesc rău de tot.. Mai bine stau pe WOTLK, ma joc cu multiboxeru ca e fun rău. ❤❤

NukedLSD

Super Moderator
Staff member
Super Moderator

Reaction score
13
TBC e foarte fain.

Stai, pe oficial încă nu au trecut la TBC nu? Stiu că încă nu au lansat ultimul update la Classic...sau?

sherifu

Membru

Reaction score
6
pe classic e phase 4, patch-ul cu zul`gurub, daca aveti chef sa va apucati e perioada cea mai buna, puteti sa recuperati usor prin zul'gurub ca raid de inceput, la bwl/mc e usor dupa.
urmatorul o sa fie AQ40/20(phase 5), iar apoi naxxramas (phase 6), dar tinand cont ca nici macar AQ opening nu e anuntat, mai e mult timp pana vine tbc

@Alex, classic nu e tbc

Alex.

MANIACX FOREVER!!
Manager Server
Veteran

Reaction score
31
pe classic e phase 4, patch-ul cu zul`gurub, daca aveti chef sa va apucati e perioada cea mai buna, puteti sa recuperati usor prin zul'gurub ca raid de inceput, la bwl/mc e usor dupa.
urmatorul o sa fie AQ40/20(phase 5), iar apoi naxxramas (phase 6), dar tinand cont ca nici macar AQ opening nu e anuntat, mai e mult timp pana vine tbc

@Alex, classic nu e tbc
Nu am pomenit nimic de classic... :p Am zis TBC, nu classic! In fine, eu tot la WOTLK o sa raman. ;)

Top Bottom